KIYMETLİ METALLER

Yüksek ekonomik değere sahip nadir rastlanan metalik kimyasal elementlere kıymetli metal adı verilir. Kimyasal olarak kıymetli metaller diğer elementlerden daha az reaktivite özelliğine sahip olup, parlaklığı ve erime noktaları daha yüksektir.
Kıymetli metaller tarihte para kadar öneme sahiptiler, fakat günümüzde daha çok bir yatırım aracı olarak ve endüstriyel malzeme amaçlı kullanılırlar. Altın, gümüş, bakır, nikel, çinko, alüminyum, platin ve paladyum en çok bilinen ve kullanılan kıymetli metallerdir.
Son yıllarda hızlı bir şekilde artış gösteren endüstriyel üretim neticesinde geri kazanım özellikle içerdikleri değerli metaller nedeniyle hem çevre bilinci hem de ülke ekonomisi açısından oldukça önem arz etmektedir.
Endüstriyel amaçlı kıymetli metal kullanımında oluşan arıtma çamurları; üretim çamurları; filtre kekleri; kıymetli metal bulaşmış üstübü, ambalaj kağıdı vb. üretim atıklarının geri kazanımı yapılmamaktaydı. Kıymetli Metaller özellikleri gereği bozulmadan tekrar tekrar geri dönüştürülebilen değerli malzemeler olduğundan; Bu kapsamda 10 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren şirketimiz, bu atıkların geri kazanımını yaparak kıymetli metallerin tekrar kullanımını sağlamaktadır.

Kıymetli madenlerin sınırlı kaynaklarının olması dolayısıyla kullanımlarının kısıtlanmaması için geri kazanımlarını zorunlu hale getirmektedir. Bu alanda geri firma olarak GİSA METAL %98 geri kazanım oranıyla ülke ekonomisine katkısı oldukça büyük bir yer tutmaktadır.

VİZYONUMUZ
Müşteri, çalışan, toplu ve çevrenin ihtiyaç ve beklentilerini göz önüne alarak dünyadaki yeni teknolojileri takip ederek sürekli gelişen ve yenilenen bir hizmet anlayışıyla Türkiye’de geri dönüşüm sektöründe kurumsal bir şirket olarak markalaşmak.

MİSYONUMUZ
Atıkların toplanması ve geri dönüşümü konusunda etkin, dinamik ve yüksek verim prensibiyle, profesyonel hizmet anlayışı ve çevre duyarlılığını sentezleyerek müşteri odaklı topluma ve çevreye sürekli ve belirgin bir şekilde değer katma amaçlı bir çalışma anlayışı ile faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

DEĞERLERİMİZ
Gisa Metal Geri dönüşüm olarak Temel Görevimizi gerçekleştirme tarzımız, görevin kendisi kadar önemlidir.

HEDEFİMİZ
Gisa Metal Geri Dönüşüm olarak etik, ekonomik, verimli ve vizyoner hizmet vermek ana prensibimizdir. Sektörün dünya üzerindeki uygulamalarını takip ederek en iyisini sunmayı kendine hedef edinen firmamız çevreye en duyarlı hizmeti en ekonomik şekilde bu güne kadar hizmet vermiş ve vermeye devam edecektir. Firmamızın başarısının tedarikçilerimizin gözünde; ‘Gösterdiğimiz çabaların meyvesi olarak’ değerlendirilmesi başlıca hedefimizdir.